ارتودنسی

اگر از شکل دندانهای خود رضایت کامل ندارید به هیچ عنوان نگران نباشید بهتر است بدانید تنها افراد کمی هستند که بطور طبیعی دندانهای منظم و زیبایی دارند. یک متخصص ارتودنسی میتواند دندانهای شما را به دندانهایی  زیبا و بدون عیب تبدیل کرده و زیبایی لبخند را به شما هدیه دهد.

شاخه تخصصی دندانپزشکی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی

 

برطبق روش ارتودنسی Acceledent، مصریان و یونانیان باستان نیز روشهایی جهت مرتب سازی دندانها بکار میبرده اند؛  با اینحال تا سال ۱۹۰۱ که نخستین کالج دندانپزشکی افتتاح شد هنوز تخصصی در زمینه ی اورتودنسی وجود نداشت.

اعضای آکادمی تخصصی اورتودنسی آمریکا(AAO)، ارتودنسی را بعنوان بخشی از علم دندانپزشکی بیان میکنند که اختلالات مربوط به چهره را تشخیص داده، درمان و حتی در برخی موارد از بروز اختلالات جلوگیری میکند.

انواع مشکلات مربوط به اورتودنسی

برخورد ناقص گونه ی دندانهای بالا و پایین؛ در صورتیکه موروثی باشد دلایلی چون مشکلات رشد فک، بی دندانی مادر زادی، بزرگی بیش از اندازه ی دندانها، تعدد دندانها و در نتیجه  بیرون زدگی دنداها را شامل میشود. گرچه، پوسیدگی زودهنگام دندانهای کودکان، نگهداری از دنداهای کودک، مکیدن انگشت، بروز حوادث و برخی از انواع بیماریهای مربوط به دندان میتوانند باعث اعمال درمانهای ارتودنسی شوند.

اگرازشکل دندانهای خود رضایت کامل ندارید بهیچ عنوان نگران نباشید بهتر است بدانید تنها افراد کمی هستند که بطور طبیعی دندانهای منظم و زیبایی دارند. یک متخصص ارتودنسی میتواند دندانهای شما را به دندانهایی  زیبا و بدون عیب تبدیل کرده و زیبایی لبخند را به شما هدیه دهد.

اهمیت درمان ارتودنسی

اصلاح مشکلات اورتودنسی  تنها مربوط به تامین زیبایی و بهبود اعتماد بنفس نیست؛ بلکه به همان اندازه دلایل مهم مربوط به سلامتی در این مورد وجود دارد. بر طبق تحقیقات اعضای آکادمی اورتودنسی آمریکا(AAO)  عقب بودن فک پایین و در نتیجه ی آن رویهم قرار گرفتن دندانها بصورت بد فرم مشکلاتی درعمل جویدن و نیز صحبت کردن بوجود می آورد، و در عین حال مینای دندان را نیز به مروراز بین برده و به بافت لثه فشار زیادی  وارد میکند و به ریشه دندان آسیب میرساند . بعلاوه، اینکه  تمیز نگهداشتن دندانهای کج و بهمریخته کار مشکلی است! که همین امر میتواند شما را در معرض خطر بیماریهای دندان و لثه قرار دهد.

 

دانلود مقاله ارتودنسی