قابل توجه مراجعین ارتودنسی در زمان اپیدمی ویروس کرونا

 

در حال حاضر به علت امکان اپیدمی ویروس کرونا بسیاری از مردم از مراجعه به مطب های دندانپزشکی یا کلینک های ارتودنسی ترس دارند.

مطب های دندانپزشکی به دلیل اینکه در تماس مستقیم با دهان بیمار هستند و امکان ایجاد آئروسل (قطرات بسیار ریز به شکل پودر) در آن ها زیاد است امکان انتقال بسیار بالایی در بیماری دارند.

متخصص اورتودنسی

ارتودنسی در دوره کرونا

علیرغم تمهیدات بسیار زیاد پرسنل کلینیک ارتودنسی امکان به حداقل رساندن مشکلات ناشی از انتقال ، توصیه می شود که حتی الامکان بیماران صرفا جهت کارهای اورژانسی به مطب ها و کلینیک ها مراجعه کنند.

در این بین بیماران ارتودنسی کمترین میزان مشکلات اورژانسی را دارند . مشکلات بیماران ارتودنسی میتواند شامل کنده شدن براکت ها و سیم های ارتودنسی باشد .

اگرچه کنده شدن براکت ارتودنسی میتواند باعث ایجاد مشکل یا تاخیر در زمان ارتودنسی شود ولی جزو مشکلات اورژانسی به حساب نمی آید .

بیماران می توانند براکت کنده شده را جدا کنند و تا جلسه ویزیت بعدی برای نصب مجدد آن منتظر بمانند.

سیم های از جا خارج شده و بلند شده مشکل دیگر بیماران ارتودنسی می باشد که بیماران می توانند سیم بلند را با یک وسیله تیز شسته شده کوتاه کنند و منتظر نوبت بعدی مراجعه خود به متخصص ارتودنسی شوند.

 

تمهیدات زیر در کلینیک های ارتودنسی دکتر سعید قریشی در تهران وقم انجام میپذیرد ولی با توجه به شرایط بوجود آمده حتما قبل از مراجعه به کلینیک از طریق تماس تلفنی با همکاران ما در تماس باشید تا از باز بودن کلینیک اطمینان حاصل کنید و از سفر غیر ضروری جدا خودداری فرمایید.

 

  1. سطوح مختلف از جمله یونیت ها ، میزها و دستگیره ها روزانه چند نوبت و به صورت کامل به دقت ضدعفونی میشوند.
  2. تذکرات لازم به بیماران در مورد کاهش همراهان و جلوگیری از ازدحام در مطب قبل از مراجعه داده میشود.
  3. روز قبل از مراجعه از بیماران پرسیده میشود که خود آن ها یا یکی از اعضای خانواده شان علائم سرماخوردی داشته اند یا نه و در صورت داشتن علایم بهتر است به مطب مراجعه نکنند.
  4. رعایت تمام اصول بهداشتی و لوازم استریل شده توسط تمامی کادر درمان و همکاران که قبل از این نیز مورد توجه بوده است با توجه شرایط بوجود آمده به صورت و با دقت مضاعفی کنترل و پیگیری میشود.
    با وجود همه این تمهیدات مجددا پیشنهاد میشود که بخاطر حفظ سلامتی و ایمنی خود ؛ فقط و تنها بخاطر مسایل اورژانسی و مهم که در بالا ذکر شد به کلینیک ارتودنسی مراجعه فرمایید.
  5. پیشنهاد موکد می کنیم که فاصله ایمنی سلامتی (حداقل یک متر و نیم) را جهت حفظ سلامتی خود و همکاران ، با کادر پذیرش کلینیک حتی الامکان حفظ نمایید .
ضد عفونی کلینیک ارتودنسی

مواد ضد عفونی کننده

علیرغم تمهیدات بسیار زیاد پرسنل کلینیک ارتودنسی امکان به حداقل رساندن مشکلات ناشی از انتقال ، توصیه می شود که حتی الامکان بیماران صرفا جهت کارهای اورژانسی به مطب ها و کلینیک ها مراجعه کنند.

 

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به کلینک ها را از طریق همین وبسایت و یا صفحه اینستاگرام دکتر سعید قریشی پیگیری فرمایید.

این صفحه به روز رسانی میشود.

با آرزوی سلامتی و بهبودی برای تمامی هم میهنان عزیزم

#کرونا_را_شکست_میدهیم